Skip to main content

Neurobiologia wczesnego dzieciństwa

Dostęp do szkolenia
Niezarejestrowany/-a
Cena
48 zł
Uzyskaj dostęp

Rozwój ośrodkowego układu nerwowego przebiega u ludzi wyjątkowo. Biologia naszego gatunku wymusza na nas wczesne urodzenie, a jego następstwa wpływają na całe nasze życie i to nie tylko w biologicznym, ale też społecznym wymiarze. Nasze dzieci rodzą się z niedojrzałym mózgiem i rozwijają go intensywnie przez pierwsze lata swojego życia. Ich bezradność i potrzeby tworzą konieczność opieki ze strony dorosłych i powodują, że ten właśnie wczesny etap rozwoju jest najistotniejszy w ich życiu.

Wszystko, co je spotyka w tym czasie, będzie miało wpływ na ostateczny stan ich mózgów, a zapewnienie prawidłowych warunków rozwoju jest niezwykle ważne. Neurobiologia rozwoju oraz jej edukacyjne wcielenie w postaci neurodydaktyki, daje możliwość nowego spojrzenia na rolę rodziców i nauczycieli na tym etapie życia.

W trakcie szkolenia dowiesz się, jak dynamicznie rozwijają się mózgi małych dzieci oraz jakie czynniki środowiska sprzyjają, a jakie mogą ograniczyć ten rozwój. Poznasz wybrane zachowania dzieci z perspektywy ich neurorozwojowych możliwości i ograniczeń. Poznasz powody, dla których wczesne narodziny, choć stanowiły rozwiązanie ryzykowne i bardzo kosztowne, okazały się dla naszego gatunku kluczowe w późniejszym sukcesie ewolucyjnym. W znacznej mierze następstwa tego właśnie faktu decydują o naszej wyjątkowości i unikalnych możliwościach, jakie posiada człowiek.

prof. Marek Kaczmarzyk

Jestem biologiem, neurodydaktykiem i memetykiem, nauczycielem i wykładowcą, autorem artykułów i książek z zakresu biologicznych i memetycznych kontekstów kształcenia, podręczników i programów szkolnych oraz niestrudzonym popularyzatorem nauki. Specjalizuję się w zakresie ewolucyjnego, neurobiologicznego i memetycznego podłoża procesów uczenia się, nauczania i wychowania. Podczas szkoleń i wykładów, które przeprowadziłem, udział brało już kilkadziesiąt tysięcy nauczycieli i wychowawców. Od 2000 roku kieruję Pracownią Dydaktyki Biologii na Wydziale Biologii Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego.

Zapraszamy do skorzystania z naszego szkolenia. Za pierwszym razem wymagane będzie przechodzenie przez lekcje według zadanej kolejności. Po ukończeniu danej lekcji możesz do niej wrócić w dowolnym momencie, kiedy tylko zechcesz! Gdy już poznasz wszystkie treści i prawidłowo odpowiesz na pytania testowe, będziesz mieć możliwość pobrania zaświadczenia ukończenia szkolenia!

Czy chcesz mieć dostęp do wszystkich szkoleń z zakresu wychowania przedszkolnego na jednej platformie? Skorzystaj z kodu rabatowego tylko348, który obniży cenę o 150 zł. Za dostęp do 16 szkoleń zapłacisz tylko 348 zł, co daje niecałe 22 zł za szkolenie!
Poznaj wszystkie nasze szkolenia: www.edu-akcja.pl/tematyka/

Kup dostęp do wszystkich szkoleń!

498 zł  348 zł z kodem tylko348

Ocena szkolenia

5.0
Średnia ocen
Liczba ocen: 18
5
18
4
0
3
0
2
0
1
0
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!
Mariusz Poneta
Przesłana 1 rok temu
Super Szkolenie

Polecam!

B.Marta
Przesłana 1 rok temu
opinia

Szkolenie na bardzo wysokim poziomie. Doskonały przekaz wiadomości, bardzo ciekawie i rzeczowo . Po zakończeniu mam ogromny niedosyt. Pan profesor ma cudowny dar opowiadania o nauce, jak o baśni.

Magdalena Kapalska
Przesłana 1 rok temu
ŚWIETNE!

Tematy, które uwielbiam. Niezmiernie ważne i podane we wspaniały sposób! Bardzo dziękuję Panu Markowi !

Karolina Żmijewska
Przesłana 1 rok temu
Ocena szkolenia

Dziękuję za treść szkolenia z przydatna i ciekawe podane informację i przykłady.

Małgorzata Wolska
Przesłana 1 rok temu
Warto było, polecam

Bardzo ciekawe informacje podane w przystępny sposób. Szkolenie wartościowe dla Rodziców, wychowawców, nauczycieli i wszystkich, których interesuje tematyka związana z funkcjonowaniem ludzkiego mózgu.

Anna Łoza-Hader
Przesłana 1 rok temu
fantastyczne

Szkolenie bardzo ciekawe, kształcące. Wiedza cenna i przydatna w codzienności rodzicielskiej. Podnosi świadomość rodziców w procesie wychowania.

Anna Starzynska-Kloze
Przesłana 1 rok temu
Szacunek

Jestem pod ogromnym wrażeniem, w jak prosty, lekki sposób Pan profesor przekazuje często trudne treści. Ogromna wiedzą, wielka inspiracja. Dziękuję.

Łukasz Łuczyński
Przesłana 1 rok temu
Po prostu warto!

Wartościowe szkolenie. W przystępny i zwięzły sposób prezentuje informacje nie tylko przydatne, co wręcz niezbędne dla każdego kto z wychowaniem dzieci ma do czynienia. Jestem przekonany, że popularyzowanie i ugruntowywanie tej wiedzy ma bardzo wysoką, społecznie użyteczną wartość, co oznacza, że uczyni życie nas i naszych wychowanków nie tylko przyjemniejszym ale i bardziej spełnionym.

Urszula Cieślik
Przesłana 1 rok temu
Polecam

Wiedza zdobyta podczas szkolenia , na pewno pomoże zrozumieć świat małego dziecka i bardziej świadomie przygotować Go do życia w świecie dorosłych . Przekaz p. Marka Kaczmarzyka jak zwykle doskonały rzeczowy oparty na konkretnej wiedzy naukowej .

Paulina Sapoń
Przesłana 1 rok temu
Wiedza, którą można wykorzystać od razu!

Krótko i na temat - w kliku krótkich lekcjach przekazana została istota świadomego rodzicielstwa. Zostały poruszone niezwykle ważne aspekty w relacji dorosły - dziecko. Polecam każdemu - szczególnie osobom, którzy mają przywilej towarzyszyć dziecku w jego rozwoju.

Show more reviews
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!