Neurobiologia wczesnego dzieciństwa

Dostęp do szkolenia
Niezarejestrowany/-a
Cena
48 zł
Uzyskaj dostęp

Rozwój ośrodkowego układu nerwowego przebiega u ludzi wyjątkowo. Biologia naszego gatunku wymusza na nas wczesne urodzenie, a jego następstwa wpływają na całe nasze życie i to nie tylko w biologicznym, ale też społecznym wymiarze. Nasze dzieci rodzą się z niedojrzałym mózgiem i rozwijają go intensywnie przez pierwsze lata swojego życia. Ich bezradność i potrzeby tworzą konieczność opieki ze strony dorosłych i powodują, że ten właśnie wczesny etap rozwoju jest najistotniejszy w ich życiu.

Wszystko, co je spotyka w tym czasie, będzie miało wpływ na ostateczny stan ich mózgów, a zapewnienie prawidłowych warunków rozwoju jest niezwykle ważne. Neurobiologia rozwoju oraz jej edukacyjne wcielenie w postaci neurodydaktyki, daje możliwość nowego spojrzenia na rolę rodziców i nauczycieli na tym etapie życia.

W trakcie szkolenia dowiesz się, jak dynamicznie rozwijają się mózgi małych dzieci oraz jakie czynniki środowiska sprzyjają, a jakie mogą ograniczyć ten rozwój. Poznasz wybrane zachowania dzieci z perspektywy ich neurorozwojowych możliwości i ograniczeń. Poznasz powody, dla których wczesne narodziny, choć stanowiły rozwiązanie ryzykowne i bardzo kosztowne, okazały się dla naszego gatunku kluczowe w późniejszym sukcesie ewolucyjnym. W znacznej mierze następstwa tego właśnie faktu decydują o naszej wyjątkowości i unikalnych możliwościach, jakie posiada człowiek.

prof. Marek Kaczmarzyk

Jestem biologiem, neurodydaktykiem i memetykiem, nauczycielem i wykładowcą, autorem artykułów i książek z zakresu biologicznych i memetycznych kontekstów kształcenia, podręczników i programów szkolnych oraz niestrudzonym popularyzatorem nauki. Specjalizuję się w zakresie ewolucyjnego, neurobiologicznego i memetycznego podłoża procesów uczenia się, nauczania i wychowania. Podczas szkoleń i wykładów, które przeprowadziłem, udział brało już kilkadziesiąt tysięcy nauczycieli i wychowawców. Od 2000 roku kieruję Pracownią Dydaktyki Biologii na Wydziale Biologii Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego.

Zapraszamy do skorzystania z naszego szkolenia. Za pierwszym razem wymagane będzie przechodzenie przez lekcje według zadanej kolejności. Po ukończeniu danej lekcji możesz do niej wrócić w dowolnym momencie, kiedy tylko zechcesz! Gdy już poznasz wszystkie treści i prawidłowo odpowiesz na pytania testowe, będziesz mieć możliwość pobrania zaświadczenia ukończenia szkolenia!

Ocena szkolenia

5.0
Średnia ocen
Liczba ocen: 17
5
17
4
0
3
0
2
0
1
0
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!
Katarzyna Zakrzewska
Przesłana 2 miesiące temu
Jak zawsze...

Zaczęłam stereotypowo, ale jestem uczestniczką- fanką p. Marka Kaczmarzyka . Każde jego szkolenie jest kondensacja tak ogromnej wiedzy i umiejętnoscijej przekazania, ze za kazdym razem czuję niedosyt i chęć zglębiania zagadnienia. Dziękuje sedecznie. Proszę o kolejne pogłębione treści dot. kolejnych etapów zyczia dzieci i młodzieży, szczególnie nastolatków. Czekam. KZakrzewska

Alicja Matyjas
Przesłana 2 miesiące temu
Pigułka wiedzy

Bardzo ciekawe szkolenie. Temat warty rozwinięcia i refleksji dla każdego rodzica i nauczyciela.

Renata Rugała
Przesłana 2 miesiące temu
super

Bardzo podobała mi się forma miniwykładów. Treści przekazane w jasny i zrozumiały sposób . Bardzo inspirujące szkolenie,.

Dorota Długosz
Przesłana 2 miesiące temu
bardzo pomocne wiadomości

przedstawione treści bardzo zwięzłe bez zbędnych rozbudowanych dodatkowych treści , dlatego wiadomości były przyswajane szybko , nie nużąca forma przekazywania esencji szkolenia na temat.

Laura Jaworska
Przesłana 2 miesiące temu
Kompetentnie i na temat. Dziękuję.

Ciekawe, profesjonalne i bardzo interesujące wykłady.

Bożena Niewęgłowska
Przesłana 2 miesiące temu
Wspaniałe szkolenie.

Duża porcja fachowej wiedzy w pigułce. Wspaniale słucha się prowadzącego, który swoją bogatą znajomość faktów naukowych, przekazuje w bardzo przystępny sposób. Serdecznie polecam.

Joanna Pluta
Przesłana 2 miesiące temu
Polecam

Szkolenie jest bardzo ciekawe. Zmusza do myślenia i szczegółowej analizy przedstawionych treści 🙂

B.Marta
Przesłana 2 miesiące temu
opinia

Szkolenie na bardzo wysokim poziomie. Doskonały przekaz wiadomości, bardzo ciekawie i rzeczowo . Po zakończeniu mam ogromny niedosyt. Pan profesor ma cudowny dar opowiadania o nauce, jak o baśni.

Magdalena Kapalska
Przesłana 2 miesiące temu
ŚWIETNE!

Tematy, które uwielbiam. Niezmiernie ważne i podane we wspaniały sposób! Bardzo dziękuję Panu Markowi !

Karolina Żmijewska
Przesłana 2 miesiące temu
Ocena szkolenia

Dziękuję za treść szkolenia z przydatna i ciekawe podane informację i przykłady.

Show more reviews
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!