Skip to main content

Neurobiologia wczesnego dzieciństwa

Dostęp do szkolenia
Niezarejestrowany/-a
Cena
48 zł
Uzyskaj dostęp

Rozwój ośrodkowego układu nerwowego przebiega u ludzi wyjątkowo. Biologia naszego gatunku wymusza na nas wczesne urodzenie, a jego następstwa wpływają na całe nasze życie i to nie tylko w biologicznym, ale też społecznym wymiarze. Nasze dzieci rodzą się z niedojrzałym mózgiem i rozwijają go intensywnie przez pierwsze lata swojego życia. Ich bezradność i potrzeby tworzą konieczność opieki ze strony dorosłych i powodują, że ten właśnie wczesny etap rozwoju jest najistotniejszy w ich życiu.

Wszystko, co je spotyka w tym czasie, będzie miało wpływ na ostateczny stan ich mózgów, a zapewnienie prawidłowych warunków rozwoju jest niezwykle ważne. Neurobiologia rozwoju oraz jej edukacyjne wcielenie w postaci neurodydaktyki, daje możliwość nowego spojrzenia na rolę rodziców i nauczycieli na tym etapie życia.

W trakcie szkolenia dowiesz się, jak dynamicznie rozwijają się mózgi małych dzieci oraz jakie czynniki środowiska sprzyjają, a jakie mogą ograniczyć ten rozwój. Poznasz wybrane zachowania dzieci z perspektywy ich neurorozwojowych możliwości i ograniczeń. Poznasz powody, dla których wczesne narodziny, choć stanowiły rozwiązanie ryzykowne i bardzo kosztowne, okazały się dla naszego gatunku kluczowe w późniejszym sukcesie ewolucyjnym. W znacznej mierze następstwa tego właśnie faktu decydują o naszej wyjątkowości i unikalnych możliwościach, jakie posiada człowiek.

prof. Marek Kaczmarzyk

Jestem biologiem, neurodydaktykiem i memetykiem, nauczycielem i wykładowcą, autorem artykułów i książek z zakresu biologicznych i memetycznych kontekstów kształcenia, podręczników i programów szkolnych oraz niestrudzonym popularyzatorem nauki. Specjalizuję się w zakresie ewolucyjnego, neurobiologicznego i memetycznego podłoża procesów uczenia się, nauczania i wychowania. Podczas szkoleń i wykładów, które przeprowadziłem, udział brało już kilkadziesiąt tysięcy nauczycieli i wychowawców. Od 2000 roku kieruję Pracownią Dydaktyki Biologii na Wydziale Biologii Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego.

Zapraszamy do skorzystania z naszego szkolenia. Za pierwszym razem wymagane będzie przechodzenie przez lekcje według zadanej kolejności. Po ukończeniu danej lekcji możesz do niej wrócić w dowolnym momencie, kiedy tylko zechcesz! Gdy już poznasz wszystkie treści i prawidłowo odpowiesz na pytania testowe, będziesz mieć możliwość pobrania zaświadczenia ukończenia szkolenia!

Czy chcesz mieć dostęp do wszystkich szkoleń z zakresu wychowania przedszkolnego na jednej platformie? Skorzystaj z kodu rabatowego tylko348, który obniży cenę o 150 zł. Za dostęp do 13 szkoleń zapłacisz tylko 348 zł, co daje niecałe 27 zł za szkolenie!
Poznaj wszystkie nasze szkolenia: www.edu-akcja.pl/tematyka/

Kup dostęp do wszystkich szkoleń!

498 zł  348 zł z kodem tylko348

Ocena szkolenia

5.0
Średnia ocen
Liczba ocen: 18
5
18
4
0
3
0
2
0
1
0
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!
Mariusz Poneta
Przesłana 6 miesięcy temu
Super Szkolenie

Polecam!

Anna Starzynska-Kloze
Przesłana 11 miesięcy temu
Szacunek

Jestem pod ogromnym wrażeniem, w jak prosty, lekki sposób Pan profesor przekazuje często trudne treści. Ogromna wiedzą, wielka inspiracja. Dziękuję.

Łukasz Łuczyński
Przesłana 11 miesięcy temu
Po prostu warto!

Wartościowe szkolenie. W przystępny i zwięzły sposób prezentuje informacje nie tylko przydatne, co wręcz niezbędne dla każdego kto z wychowaniem dzieci ma do czynienia. Jestem przekonany, że popularyzowanie i ugruntowywanie tej wiedzy ma bardzo wysoką, społecznie użyteczną wartość, co oznacza, że uczyni życie nas i naszych wychowanków nie tylko przyjemniejszym ale i bardziej spełnionym.

Urszula Cieślik
Przesłana 11 miesięcy temu
Polecam

Wiedza zdobyta podczas szkolenia , na pewno pomoże zrozumieć świat małego dziecka i bardziej świadomie przygotować Go do życia w świecie dorosłych . Przekaz p. Marka Kaczmarzyka jak zwykle doskonały rzeczowy oparty na konkretnej wiedzy naukowej .

Paulina Sapoń
Przesłana 11 miesięcy temu
Wiedza, którą można wykorzystać od razu!

Krótko i na temat - w kliku krótkich lekcjach przekazana została istota świadomego rodzicielstwa. Zostały poruszone niezwykle ważne aspekty w relacji dorosły - dziecko. Polecam każdemu - szczególnie osobom, którzy mają przywilej towarzyszyć dziecku w jego rozwoju.

Agnieszka Sołyga
Przesłana 11 miesięcy temu
Polecam , świetne szkolenie.

Szkolenie bardzo ciekawe, przejrzyste , bogate,zachęciło mnie do pogłębiania wiedzy na ten temat.

Katarzyna Zakrzewska
Przesłana 11 miesięcy temu
Jak zawsze...

Zaczęłam stereotypowo, ale jestem uczestniczką- fanką p. Marka Kaczmarzyka . Każde jego szkolenie jest kondensacja tak ogromnej wiedzy i umiejętnoscijej przekazania, ze za kazdym razem czuję niedosyt i chęć zglębiania zagadnienia. Dziękuje sedecznie. Proszę o kolejne pogłębione treści dot. kolejnych etapów zyczia dzieci i młodzieży, szczególnie nastolatków. Czekam. KZakrzewska

Alicja Matyjas
Przesłana 11 miesięcy temu
Pigułka wiedzy

Bardzo ciekawe szkolenie. Temat warty rozwinięcia i refleksji dla każdego rodzica i nauczyciela.

Renata Rugała
Przesłana 11 miesięcy temu
super

Bardzo podobała mi się forma miniwykładów. Treści przekazane w jasny i zrozumiały sposób . Bardzo inspirujące szkolenie,.

Dorota Długosz
Przesłana 11 miesięcy temu
bardzo pomocne wiadomości

przedstawione treści bardzo zwięzłe bez zbędnych rozbudowanych dodatkowych treści , dlatego wiadomości były przyswajane szybko , nie nużąca forma przekazywania esencji szkolenia na temat.

Show more reviews
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!